Az online értékesítés egyik alapvető része a bizalom építés. Ez nem is olyan könnyű, mint amilyennek elsőre hangzik. Nem egyetlen beállításon vagy technikán múlik, hanem sok, kisebb-nagyobb részleten. Mindegyiket használni kell ahhoz, hogy megbízzanak a vásárlók a webáruházban. A termék képek optimalizálása és használatuk is az egyik fő bizalomépítő eszköznek minősülnek.
Hogyan lehet a legtöbbet kihozni a képekből? Hogyan lehet a legjobb eredményt elérni a képtalálatok esetében? Erről lesz szó ebben a cikkben.
Egy nemzetközi kutatás során a megkérdezettek 93%-a tartotta meghatározónak a vizuális megjelenést. A termékképek aktiválják a célközönséget. Vásárlásra ösztönöznek, ha igazán azt érzi a felhasználó, hogy neki szól és megmutat minden olyan részletet, ami szükséges a döntéshez. Illetve azt az életérzést kelti fel, amiért a terméket valójában meg szeretnénk vásárolni.
Ez minden termék típusnál más és más lehet. Egy strand papucsnál a strand, a nyár, a napsütés érzése egyértelműen hozzá kell tartozzon a kép hangulatához. Egy mezőgazdasági gép esetében viszont már a gép minél részletesebb bemutatása több szögből fontosabb lehet.
Fitnesz eszközök esetében izmos férfi, vonzó, sportos nő nem véletlenül jelenik meg a fotókon.
Más hangulatot és hatást kell kiváltania a képnek a különböző témák esetében.
Tehát szeretnénk, ha a lehető legjobban teljesítenének a termékképek. Mi szükséges ehhez?
Néhány szempontot összegyűjtöttünk, amiket érdemes figyelebe venni:
A beállítási szög és a kép tartalma is többféle lehet. A webáruház témájától függően változik, hogy mire érdemes a hangsúlyt fektetni, illetve mire van lehetőség.
Az alábbi termékképek készülhetnek:
A képoptimalizálás a képek fájlméretének lehető legnagyobb mértékű csökkentését jelenti, a minőség feláldozása nélkül, hogy az oldal betöltési ideje alacsony maradjon. Sok kép esetén néhány száz kilobájtnyi különbség is jelentős lehet.
Az alábbiakra figyelj:
A termék képek több szempontból is hozzájárulnak egy webáruház jó teljesítményéhez. Nézzük meg az alábbi fontos szempontokat.
A túl nagy termékképek lassítják a weboldal sebességét és betöltődését. Ezáltal a felhasználói élmény romlik. Több felmérés is megmutatta, hogy minél lassabb egy weboldal, annál több felhasználó hagyja el vásárlás nélkül.
Átlagosan minden másodperccel hosszabb betöltődési idő azt jelenti, hogy a látogatók 10%-a elhagyja az oldalt.
Számos keresés érkezik kifejezetten a kép jellegű kulcsszavakra. Vannak kulcsszavak, ahol a képeket (is) megnézzük és ez alapján döntünk arról, hogy melyik weboldalra kattintunk. Ha a képek nincsenek optimalizálva, akkor a képtalálatok között nem szerepelnek jó helyen a webáruházunk képei.
Ha rosszul teljesítenek a képek a Google-ben, akkor az rontja a weboldal teljes SEO értékét, ami minden kulcsszó pozíciójára negatív hatással lehet. Ha egy kategória borítóképe nincs optimalizálva, akkor az hátrányosan érinti a kategória pozícióit.
Másképp fogalmazva a keresőoptimalizálás eredményeit rontja.
Csak néhány fontos teendőd van:
Összegezve
A fenn felsorolt okoknál fogva a termékképek jelentős hatással bírnak a konverzióra. Ha ott vannak a látogatók a webáruházban, de nem vásárolnak, akkor lehet ez az egyik oka. Meg kell vizsgálni.
Ronthatja a SEO eredményeket is, ami miatt a keresőoptimalizálásra szánt kiadások egy része nem térül meg, mert nem olyan jók az eredmények, mint amilyenek lehetnének.
Ha betartod az említett javaslatokat, akkor nem lesz probléma a termékképekkel. A termékképek rendben vannak, akkor a terméklírásokból is kihozhatod a maximumot a Hogyan készíts termékleírást, ami bevételt hoz? című cikk alapján.